782 847 100

Problemy ze wzrokiem to jedna z najczęstszych dolegliwości dotykających człowieka. Można z nią jednak skutecznie walczyć za pomocą dobrze dopasowanych okularów czy soczewek kontaktowych, które dostępne są w dobrych salonach optycznych. Tego typu miejsca oferują również swoim klientom kompleksowe badania oraz wiele dodatkowych usług – jakich dokładnie?

Przebadane oczy

Wada wzroku stanowi w większości przypadków podstawę do noszenia okularów z odpowiednio dopasowanymi szkłami korekcyjnymi. Muszą być one przystosowane do konkretnych dolegliwości, do których zaliczają się nie tylko krótko- i nadwzroczność, ale też m.in. astygmatyzm czy zez. W celu określenia problemów ze wzrokiem należy więc wykonać kompleksowe badania okulistyczne. Ich realizacja możliwa jest jedynie w dobrych salonach optycznych, które wykonują także profesjonalne optometryczne badanie wzroku. Specjalista ocenia całą pracę układu wzrokowego, ustala posiadaną przez pacjenta wadę i wykonuje podstawową diagnostykę struktur oka. W ten sposób dopasować można odpowiednie szkła korekcyjne lub soczewki, które zapewnią całkowity komfort widzenia. optyk OKO SYSTEM z Płocka wykonuje tego typu badania w sposób bezpieczny i fachowy, jednak oferta obejmuje także więcej usług. Jedną z nich jest dobór i aplikacja soczewek, który obejmuje jednocześnie dobór korekcji okularowej. Kompleksowa pomoc jest niezbędna przy dopasowywaniu soczewek kontaktowych sferycznych, torycznych czy progresywnych. Co jeszcze są w stanie zaproponować dobre salony optyczne?

Kompleksowa obsługa

Nadal popularnym rozwiązaniem w przypadku wad wzroku jest stosowanie okularów. Warto dobrać je w sposób właściwy, w czym również pomoże salon optyczny. Specjaliści dostosowują oprawy do kształtu twarzy klienta, jego karnacji, koloru włosów, oczu oraz przede wszystkim indywidualnych preferencji. Wykwalifikowany personel salonu zajmie się także montażem szkieł w wybranych oprawkach. W zależności od konkretnych oprawek stosuje się różne metody umiejscowienia w nich soczewek. W przypadku opraw wykonanych z plastiku podgrzewa się je do temperatury znacząco zwiększającej jej elastyczność, co z kolei umożliwia łatwą aplikację soczewek. Popularne są także oprawki na żyłce – salon optyczny naciąga wspomnianą żyłkę i umieszcza ją w rowku soczewki. Po odpowiednim czyszczeniu przygotowane już okulary trafiają do klienta. Nierzadko ulegają one podczas eksploatacji rozmaitym uszkodzeniom – również i w takim wypadku należy odwiedzić dobry salon optyczny, który świadczy kompleksowe usługi z zakresu serwisowania i konserwacji okularów. Wymiana i regulacja nanośników, dokręcanie i wkręcanie poszczególnych śrubek czy lutowanie i prostowanie opraw to tylko niektóre z czynności, którymi powinien zająć się optyk.