782 847 100

Okulary przeciwsłoneczne wyglądają niezwykle stylowo i efektownie. Odpowiednio dobrane mogą podkreślić zalety urody i ukryć jej mankamenty. Ich głównym zadaniem jest jednak ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu UV. Noszenie okularów przeciwsłonecznych chroni wzrok i pomaga w walce z procesami starzenia się skóry wokół oczu.

Różne typy ochrony

Okulary przeciwsłoneczne mogą być wyposażone w różne rodzaje filtrów. Niektóre z nich są w stanie całkowicie wyeliminować problem szkodliwego promieniowania UVA, UVB i UVC. Inne jedynie ograniczają przepuszczalność światła. Filtry podstawowe sprawdzają się w tych rejonach, w których nasłonecznienie jest relatywnie stałe.

Moc i rodzaj ochrony osoby patrzącej powinno wybierać się ze względu na jasność otoczenia oraz wrażliwość oczu. W różnych warunkach sprawdzają się inne rodzaje filtrów. Sportowcom i kierowcom poleca się tzw. filtry polaryzacyjne. Tego rodzaju okulary niwelują zmęczenie wzroku, które pojawia się podczas patrzenia na zbyt ostre światło odbijające się od różnego rodzaju przedmiotów. Polaryzacja sprawia, że drgania fali świetlnej znikają, dzięki czemu patrzący widzi żywe i rzeczywiste kolory przestrzeni oraz nie męczy wzroku. Jeszcze innym rodzajem filtra stosowanego w okularach przeciwsłonecznych jest fotochrom. Tego typu zabezpieczenie pozwala na uzyskanie ostrości widzenia w każdych warunkach – zarówno w nocy, jak i w dzień.

Gdzie kupić wymarzone okulary?

Szkła korekcyjne, soczewki czy okulary przeciwsłoneczne powinno się zawsze kupować w salonie optycznym, np. http://okulistaoptyk-plock.pl/ . Akcesoria kupowane na bazarach lub w marketach szkodzą. Przede wszystkim nie są wyposażone w odpowiednie filtry. W trakcie używania tego typu okularów źrenice oka rozszerzają się , przez co do ich wnętrza wpada zbyt dużo promieni słonecznych. Tym samym oko nie tylko nie jest zabezpieczone, ale wręcz wystawione na szkodliwe działanie emitowanej wiązki UV. Tylko profesjonalne okulary z filtrem zapobiegną tego typu sytuacji.

Promienie słoneczne, które przedostają się do wnętrza oka, mogą być przyczyną wielu chorób w tym, np. zaćmy, czerniaka czy degeneracji plamki żółtej. Bardzo często słońce ma także wpływ na pojawienie się zapalenia spojówek.

Kształt twarzy przede wszystkim

Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią oczy przed różnymi schorzeniami, ale dodatkowo podkreślają urodę i mogą stanowić ciekawy dodatek do codziennych stylizacji. Oprawki i kształt szkieł powinno się dobierać w zależności od kształtu twarzy. Styliści i specjaliści od wizerunku wyróżniają buzie owalne, podłużne, kwadratowe, okrągłe, sercowe oraz w kształcie wpisującym się w diament. Dzięki odpowiedniej wysokości i formie okularów można wydłużyć lub poszerzyć buzię, zniwelować dysharmonię i zaburzenia proporcji, złagodzić rysy lub optycznie wyszczuplić twarz.

Specjaliści w salonie OKO SYSTEM doradzają także w prawidłowym wyborze kolorów szkieł i oprawek. W zależności od karnacji i barwy włosów oraz preferowanego stylu warto kupić inny rodzaj okularów.