782 847 100

Każdego dnia spędzamy wiele godzin przed monitorem komputera lub ekranem smartfona. Urządzenia elektroniczne na stałe wpisały się w naszą rzeczywistość – ułatwiają nam pracę, dostarczają licznych rozrywek, ale przy okazji niszczą również nasz wzrok. Mając na względzie dobrą jakość widzenia, warto zaopatrzyć się w specjalne okulary do pracy przy komputerze. Pomoc w ich doborze oferuje gabinet okulistyczny i optyczny OKO SYSTEM T. REZNER w Płocku.

W jaki sposób ekrany „psują” nasz wzrok?

Praca przy komputerze to bardzo duży wysiłek dla naszych oczu, o czym często zapominamy, oglądając na laptopie kolejny odcinek ulubionego serialu. Ekrany niemalże wszystkich współczesnych gadżetów elektronicznych emitują światło niebieskie, które jest szkodliwe dla naszego wzroku. Profesor Jerzy Szaflik mówi o tym, że nadmierna ekspozycja oczu na wspomnianą wyżej składową światła słonecznego, zwiększa ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej – ADM. To jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty u osób dorosłych. Oczywiście utrata wzroku to skrajny przypadek, jednak poniższe objawy z pewnością rozpozna u siebie każda osoba, która często korzysta z komputera/tableta/smartfona:

  • zaczerwienienie oczu,

  • łzawienie, pieczenie oczu,

  • uczucie „piasku pod powiekami”,

  • bóle głowy,

  • problemy z widzeniem (powidoki, mroczki),

  • problemy z koncentracją,

  • problemy ze snem.

Po co nam okulary do pracy przy komputerze?

Dobrze dopasowane okulary do pracy przy komputerze zmniejszą intensywność wymienionych wyżej objawów, zapewnią nam lepszy komfort pracy i ochronią nasz wzrok przed uszkodzeniem. W salonie optycznym OKO SYSTEM T. REZNER znajdziemy szeroki wybór ochronnych soczewek okularowych i modnych opraw w przystępnych cenach. Jakie rozwiązania technologiczne oferują tamtejsi specjaliści? Okulary do pracy przy komputerze powinny być wyposażone w powłokę antyrefleksyjną, która niweluje odbicia świetlne, poprawiając tym samym jakość widzenia. Powłoka ta stosowana jest w zasadzie standardowo we wszystkich okularach. W przeciwieństwie do powłoki Blue Control, która jest droższa i która blokuje światło niebieskie docierające do naszych oczu. Jak zaznacza optyk z salonu OKO SYSTEM T. REZNER – powłoki ochronne można nanieść zarówno na okulary korekcyjne, jak i na „zerówki”, czyli okulary przeznaczone dla osób, u których nie zdiagnozowano wad wzroku. Wcześniej warto jednak wykonać podstawowe badania okulistyczne, które pomogą w doborze najlepszej metody ochrony/korekcji wzroku. Tak się składa, że w salonie OKO SYSTEM T. REZNER można wykonać takie badania na miejscu, co jest dużym udogodnieniem dla klientów. Gabinet został wyposażony w nowoczesną aparaturę do badania wzroku i tworzenia soczewek okularowych w oparciu o indywidualne potrzeby pacjentów.