782 847 100

Czy wiesz, że efektem nieprawidłowo dobranych okularów mogą być zawroty głowy, złe samopoczucie i podwójne widzenie? Na szczęście, coraz więcej osób rezygnuje z samodzielnego dobierania soczewek okularowych i zasięga rady u specjalisty. Przed zakupem konieczne bowiem jest wykonanie badań okulistycznych, które wykazują dokładną wartość wady wzroku i są podstawową wskazówką, co do wyboru odpowiedniego modelu. Usługę taką oferuje Zakład Optyczny OKO SYSTEM z Płocka.

Badanie wzroku – na czym dokładnie polega?

Jednym z najważniejszych zadań, związanych z zakupem okularów, jest udanie się na profesjonalne badanie wzroku. W Zakładzie Optycznym OKO SYSTWM z Płocka klienci mogą je wykonać dwa razy w tygodniu. Badanie przeprowadza doświadczony lekarz okulista. Sam przebieg badania opisał pokrótce jeden z pracowników:

Badanie wzroku w kierunku doboru okularów trwa około 20 minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Pierwszym etapem jest wywiad z pacjentem, dzięki któremu możliwe jest ustalenie źródła problemu. Dopiero później, specjalista przechodzi do części właściwej. Badanie okulistyczne skupia się przede wszystkim na pomiarze refrakcji, czyli załamania światła w oku, oraz na kontroli widzenia obuocznego. Wykonywane jest również badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową.

Okulary w dobrym stylu – kilka słów o oprawkach

Po uzyskaniu wyników badań, można przejść do kolejnego etapu, którym jest dobór soczewek okularowych adekwatnych do wady pacjenta oraz wybór oprawek. Z punktu widzenia klienta jest to najważniejsza część związana z samym designem okularów i panującymi trendami modowymi. Optycy czuwają zaś nad techniczną stroną zagadnienia, tak aby połączyć wymarzony model oprawek z ich funkcjonalnością i ergonomią. Oprócz standardowego dopasowania do kształtu twarzy, ważne są więc upodobania. Przykładowo, dla osoby, która lubi się wyróżniać, specjaliści z Zakładu Optycznego Przemysława Zienkowskiego, mogą zaproponować oprawki w wyróżniającym się kolorze np. w czerwonym. Z kolei, dla tych, którzy cenią sobie klasykę, najlepsze będą eleganckie, pasujące do biurowego stylu, modele. W ostatnich sezonach zauważalny jest nawrót do opraw metalowych, bardzo lekkich i mniej widocznych niż masywne oprawy z tworzywa.

Jak dbać o okulary?

Czas realizacji usługi: począwszy od przeprowadzenia badania, przez wybór modelu okularów, po odebranie zamówienia, w Zakładzie Optycznym OKO SYSTEM z Płocka jest krótki. Klienci szybko otrzymują więc wymarzony model, o który – rzecz jasna – należy później samodzielnie dbać. Mycie okularów w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu, to można by rzec, stara szkoła pielęgnacji okularów, ale wciąż obowiązująca. Można również używać do tego celu płynów do czyszczenia soczewek i zapobiegających ich parowaniu oraz przeznaczonych do szkieł okularowych chusteczek nawilżanych. Z kolei nie należy okularów wycierać częścią ubrania, bowiem wówczas może dojść do mikrouszkodzeń. Do przechowywania używać etui. Warto dodać, że podstawowy serwis, regulacje okularów można powierzyć specjalistom z Zakładu Optycznego.