782 847 100

Wybierając oprawki okularowe warto kierować się nie tylko panującą modą, ale także dobrać je do kształtu swojej twarzy oraz koloru oczu i włosów. Odpowiednio dobrane oprawki pozwolą nadać twarzy nowego wyglądu, nasza stylizacja zyska charakteru, a my będziemy mogli odjąć sobie lat i dodać blasku. Podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru oprawek.

Oprawki dobiera się do kształtu twarzy

Podczas wyboru oprawek okularowych, kluczowe jest określenie kształtu twarzy. To do niej powinniśmy dobrać odpowiednie oprawki. Jak to zrobić? Twarz owalna uważana jest za idealną. W jej przypadku można zdecydować się na dowolny kształt okularów, wszystkie będą wyglądać dobrze, należy kierować się jedynie własnym gustem. Twarz okrągła charakteryzuje się zaokrąglonymi konturami i uwydatnionymi policzkami, zazwyczaj jest krótka i szeroka. Do tego typu urody najodpowiedniejsze są kwadratowe okulary, ale z niezbyt grubą oprawą, ponieważ może ona optycznie pogrubić twarz. Twarz kwadratowa wyróżnia się mocno zaznaczoną szczęką i jest zazwyczaj podłużna. Dla tego typu twarzy zaleca się dobranie oprawek okrągłych i owalnych, ponieważ mogą one złagodzić rysy. W tym przypadku można zdecydować się również na grubą i szeroką oprawę. Twarz z szerokim czołem i wąskim podbródkiem określa się mianem sercowatej. W tym przypadku doskonale sprawdzą się oprawki w typie „kociego oka”. Unikać należy natomiast ciemnych i szerokich opraw. Jeśli policzki i podbródek są szersze od czoła, mówimy o twarzy w kształcie trapezu. Najodpowiedniejsze będą dla niej oprawki z wyraźniej zaznaczoną górną częścią. W doborze odpowiednich opraw okularowych mogą pomóc doświadczeni pracownicy salonu optycznego. W Płocku w województwie mazowieckim warto jest wybrać się do optyka OKO SYSTEM  prowadzonego przez Tomasza Reznera.

Kolor ma znaczenie – znajdź swój styl

Okulary są nie tylko praktyczne i pozwalają na korekcję wady wzroku. Jest to również bardzo efektowny dodatek do stylizacji. Odpowiednio dobrane, dodadzą nam charakteru i odejmą lat. Im odważniejsze są twoje kreacje, tym na bardziej fantazyjne oprawki możesz sobie pozwolić – okulary muszą być spójne z twoim wizerunkiem. Nie bez znaczenia jest tu kolor oprawek, na jaki się zdecydujesz. Według porad ekspertów, blondynki i panie o rudych włosach powinny stawiać na oprawki w kolorze złotym, czerwonym lub brązowym. Szatynki i brunetki powinny natomiast przemyśleć zakup okularów w odcieniach czerni, szarości, srebra lub granatu. Ważny jest także kolor oczu, bowiem okulary mogą doskonale podkreślać naturalny kolor tęczówki